Każda zwykła impreza zyskuje zdecydowanie inne oblicze, kiedy pojawia się na niej taki urządzenie, jak symulator lotu. To coraz bardziej popularna forma rozrywki kierowana nie tylko do miłośników lotnictwa. Wynajem symulatorów to oferta coraz częściej spotykana na różnego rodzaju portalach internetowych. Czym właściwie jest symulator lotów? Na czym opiera się jego funkcjonowanie? Dla kogo dedykowane są te urządzenia?
Czym są symulatory lotów?
Urządzenia te bardzo przypominają symulatory, które na co dzień używane są w trakcie szkoleń lotników w szkołach lub akademiach lotniczych,  także przez pracowników linii lotniczych. Wiele firm postanowiło wykorzystać tego rodzaju urządzenia i stworzyć kolejną formę rozrywki przeznaczoną dla każdego śmiertelnika.
Symulator lotu składa się zwykle z dwóch jednoosobowych foteli oraz szeregu profesjonalnych urządzeń, które na co dzień znajdują się w kabinie maszyny lotniczej. Każdy symulator składa się z:
– wolantu lotniczego;
– przepustnic;
– ruchomych foteli;
– pedałów;
– monitorów LCD;
– siłowników.
Zasiadając za stery tego rodzaju urządzeń odczujemy to, co podczas lotu może doświadczyć każdy pilot – potencjalne przeciążenia, drgania oraz inne realne zachowania maszyn powietrznych. Takie możliwości dają więc nie tylko samoloty, ale także symulatory. Wynajem tego typu konstrukcji wiąże się z doskonałą rozrywką. Na czym polega gra na symulatorze lotu?
Jak grać?
Początek przygody z symulatorem lotu zaczyna się od wybrania modułu. W tym momencie użytkownik decyduje, czy chce lecieć samolotem pasażerskim, helikopterem, awionetką czy innego rodzaju maszyną. Oprócz poderwania maszyny do lotu oraz prowadzenia pojazdu użytkownik może mieć do wykonania zadanie lub misję opartą o określoną strategię.
Tylko wbrew pozorom łatwo wzbić maszynę i lecieć do danego celu. Wynajem symulatorów zwykle wiąże się również z otrzymaniem pomocy instruktora, który pojawi się w wymaganym miejscu wraz z potrzebnym sprzętem.
Symulator lotu – rozrywka dla…?
Czy tego typu urządzenie dedykowane jest dla każdego? Symulator lotu to nowość, która zaciekawi nie tylko miłośników podniebnych podróży, ale zwykłych ludzi. Taka maszyna idealnie sprawdzi się na różnego rodzaju imprezach integracyjnych firm zupełnie niezwiązanych z branżą lotniczą.

Panoramiczny obraz zastosowany w symulatorze lotu pozwoli graczowi poczuć się jak za sterami prawdziwego samolotu, helikoptera, a nawet statku kosmicznego. Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o tego rodzaju rozrywkach. Jeśli jakaś alternatywa rozrywki jest dzisiaj szczególnie pożądana to właśnie symulatory. Wynajem tego rodzaju konstrukcji staje się coraz bardziej popularny, więc może warto zainteresować się tą formą doskonałej zabawy. Może ona okazać się niesamowitym sprawdzianem dla refleksu, opanowania oraz cierpliwości. Symulator lotu? Mówimy zdecydowane: tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *